Róże pienne

Róże od dawna należą do grona najchętniej kupowanych krzewów. Zachwycają swoją urodą, gracją, subtelnością oraz zapachem. Producenci corocznie oferują nowe odmiany, które olśniewają urokiem, wyglądem i urzekają nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników tych przepięknych roślin. Faktem jest, iż róże pienne wymagają nieco więcej uwagi niż poświęca się innym kwiatom, ale dzięki temu stanowią jedyną i niepowtarzalną ozdobę każdego ogrodu, bez względu na jego charakter i styl.

Sadzonki róż na pniu:

Róże szczepione na pniu

Nie tylko różnorodność kolorystyczna tych atrakcyjnych krzewów jest ogromna. Dzieli je również wysokość, kształt i pokrój. Szczególnym rodzajem róż są te zaszczepione na paliku. Pozwala on na zamianę percepcji, a roślinom nadaje zupełnie nowy wyraz. Dzięki wyżej umieszczonej koronie i wolnej przestrzeni u nasady istnieje nieograniczona możliwość do tworzenia rozmaitych zestawień i kompozycji.

Róże pienne można sadzić zarówno w gruncie jak i w donicy. Na balkonach czy tarasach prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Warto pamiętać, aby przed zimą odpowiednio je zabezpieczyć przed zgubnymi skutkami ujemnych temperatur. Całą roślinę najlepiej okręcić agrowłókniną, która pozwoli jej przetrwać nawet najtrudniejsze warunki.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved