Wiśnie ozdobne

Bez względu na rodzaj kwitną przepięknie wczesną wiosną. Przybierają różny pokrój, ale żadnej nie można odmówić niesamowitej urody. Wiśnie ozdobne od niedawna goszczą w naszych ogrodach, ale stopniowo zyskują coraz większe uznanie. Poszczególne odmiany przybierają różną formę. Mogą osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, zazwyczaj rosną strzeliście, ale niektóre mają malowniczo opadające gałązki przypominające ogromny parasol.

Sadzonki wiśni ozdobnych:

Wiśnia piłkowana "Amanogawa"

Prunus serrulata "Amanogawa"
Chwilowy brak towaru
35,00 zł

Wiśnia piłkowana "Kanzan"

Prunus serrulata "Kanzan"
Wysyłamy 2-5 dni
35,00 zł

Wiśnia piłkowana "Kiku-shidare-zakura"

Prunus "Kiku-shidare-zakura"
Chwilowy brak towaru
37,00 zł

Wiśnia piłkowana "Royal Burgundy"

Prunus serrulata "Royal Burgundy"
Wysyłamy 2-5 dni
35,00 zł

Wymagania wiśni ozdobnych

Wiśnie ozdobne nie mają dużych wymagań - dobrze rosną w prawie każdej glebie, cechuje je duża odporność na niekorzystne warunki, stąd niektóre odmiany bardzo często można spotkać w miastach, najczęściej wzdłuż alei, w parkach lub w wydzielonych przestrzeniach zieleni. Duża różnorodność pozwala na wybranie właściwej dla siebie odmiany - zarówno do dużych jak i małych, przydomowych ogródków.

Wiosna jest okresem, kiedy prezentują się w najpiękniejszej odsłonie. Na każdym z pędów pojawiają się wówczas ogromne ilości gęsto ułożonych kwiatuszków, przypominających kształtem różyczkę. Mogą mieć białą, różową lub różowo - białą barwę. Wywierają niesamowity efekt wizualny, są przepiękne, dostojne i mimo niewielkiej różnorodności kolorystycznej jakże ciekawe i interesujące na tle częściowo tylko wybudzonej z zimowego snu roślinności.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved