Jałowce

Jałowce ze względu na duże zróżnicowanie znajdują szerokie zastosowanie w tworzeniu kompozycji roślinnych, rabat czy gospodarowaniu zielonych przestrzeni publicznych. Niektóre odmiany doskonale radzą sobie również w miejscach częściowo zacienionych, warto podkreślić, iż większość jałowców korzystnie wygląda w połączeniu z innymi roślinami np. drzewami i krzewami liściastymi, bylinami czy kwiatami. Szczególnie piękne okazy warto sadzić pojedynczo i eksponować ich nieprzeciętne walory.

Sadzonki jałowców:

Jałowiec horizontalis "Wiltonii"

Juniperus horizontalis "Wiltonii"
Wysyłamy 2-5 dni
23,90 zł

Jałowiec Pfitzera "Blue and Gold"

Juniperus×pfitzeriana "Blue and Gold"
Wysyłamy 2-5 dni
15,90 zł

Jałowiec płożący "Golden Carpet"

Juniperus horizontalis "Golden Carpet"
Wysyłamy 2-5 dni
23,90 zł

Jałowiec płożący "Prince of Wales"

Juniperus horizontalis "Prince of Wales"
Wysyłamy 2-5 dni
23,90 zł

Jałowce są czołowymi reprezentantami rodziny krzewów iglastych i w obrębie grupy obejmują znaczną ilość gatunków. Ich zróżnicowanie jest bardzo duże, co w przypadku jednej gromady może być zaskakujące. Zarówno pokrój, wysokość jak i kształt oraz barwa igieł mogą być diametralnie różne. Należą do roślin zimozielonych, ożywiają smutny krajobraz, kiedy przyroda zasypia, dlatego na próżno szukać ogrodu, w którym nie pojawiłby się choćby jeden rodzaj jałowca.

Jałowiec na żywopłot

Jałowiec jest krzewem stosunkowo prostymi w uprawie. Można sadzić je w linii tworząc zielony żywopłot. Nie wymagają systematycznych oprysków, preferuje nawozy tzw. wolnorozkładające, dzięki czemu sam w odpowiednim dla siebie momencie pobierają z gleby potrzebne składniki. Jałowce najlepiej rosną w glebach suchych i piaszczystych, można je przycinać, choć zabieg ten najlepiej dokonywać wczesną wiosną przed rozpoczęciem wegetacji oraz latem (lipiec - sierpień).


Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved