Jałowce

Jałowce są czołowymi reprezentantami rodziny krzewów iglastych i w obrębie grupy obejmują znaczną ilość gatunków. Ich zróżnicowanie jest bardzo duże, co w przypadku jednej gromady może być zaskakujące. Zarówno pokrój, wysokość jak i kształt oraz barwa igieł mogą być diametralnie różne. Należą do roślin zimozielonych, ożywiają smutny krajobraz, kiedy przyroda zasypia, dlatego na próżno szukać ogrodu, w którym nie pojawiłby się choćby jeden rodzaj jałowca.


Są krzewami stosunkowo prostymi w uprawie. Nie wymagają systematycznych oprysków, preferują nawozy tzw. wolnorozkładające, dzięki czemu same w odpowiednim dla siebie momencie pobierają z gleby potrzebne składniki. Jałowce najlepiej rosną w glebach suchych i piaszczystych, można je przycinać, choć zabieg ten najlepiej dokonywać wczesną wiosną przed rozpoczęciem wegetacji oraz latem (lipiec - sierpień).


Jałowce ze względu na duże zróżnicowanie znajdują szerokie zastosowanie w tworzeniu kompozycji roślinnych, rabat czy gospodarowaniu zielonych przestrzeni publicznych. Niektóre odmiany doskonale radzą sobie również w miejscach częściowo zacienionych, warto podkreślić, iż większość jałowców korzystnie wygląda w połączeniu z innymi roślinami np. drzewami i krzewami liściastymi, bylinami czy kwiatami. Szczególnie piękne okazy warto sadzić pojedynczo i eksponować ich nieprzeciętne walory.

1 / 1

Jałowiec chiński "Stricta"
Jałowiec chiński "Stricta" Juniperus chinensis "Stricta"
15,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Jałowiec chiński "Variegata"
Jałowiec chiński "Variegata" Juniperus chinensis "Variegata"
12,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Jałowiec horizontalis "Wiltonii"
Jałowiec horizontalis "Wiltonii" Juniperus horizontalis "Wiltonii"
15,90 zł

Jałowiec Pfitzera "Blue and Gold"
Jałowiec Pfitzera "Blue and Gold" Juniperus×pfitzeriana "Blue and Gold"
15,90 zł

Jałowiec płożący "Golden Carpet"
Jałowiec płożący "Golden Carpet" Juniperus horizontalis "Golden Carpet"
15,90 zł

Jałowiec płożący "Prince of Wales"
Jałowiec płożący "Prince of Wales" Juniperus horizontalis "Prince of Wales"
15,90 zł

Jałowiec skalny "Skyrocket"
Jałowiec skalny "Skyrocket" Juniperus scopulorum "Skyrocket"
12,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

1 / 1