Buki

Mogą mieć różny pokrój od zwisającego po strzelisty, odmienną barwę ulistnienia od zielonej po przepięknie purpurową, łączy je jednak duża tolerancja względem podłoża i wysokie zdolności adaptacji w nowej przestrzeni. Mowa o najpiękniejszych przedstawicielach drzew liściastych - bukach. Preferują gleby żyzne, doskonale radzą sobie zarówno w miejscach intensywnie nasłonecznionych jak i zacienionych. Źle znoszą suszę jak również nazbyt mokre podłoże. Są odporne na zanieczyszczenia środowiska i trudne miejskie warunki.


Ze względu na różnorodność w ramach gatunku jest bardzo wiele możliwości aranżacji z wykorzystaniem buków. Przepiękny, malowniczo zwisający pokrój ma odmiana "Purple Fountain". Jej cechą charakterystyczną jest przewieszający się wierzchołek, który z mocno intensywną, ciemnoczerwoną barwą liści tworzy niezapomniany efekt. Ciekawą odmianą jest również buk kolumnowy żółty, który osiąga wysokość około 15 metrów. Przyozdabiają go seledynowo-żółte liście, których kolor najintensywniej zaznacza się wiosną. Najatrakcyjniejszą jednak wersją zdaje się być tzw. "Tricolor" - jego liście są połączeniem barw czerwonej, różowej i kremowej.


Buki doskonale prezentują się w ogrodach jako solitery, ale również w zestawieniu z innymi krzewami. Niektóre z nich ze względu na pokrój bardzo atrakcyjnie wyglądają również w okresie zimowym.

1 / 1

Buk kolumnowy żółty
Buk kolumnowy żółty Fagus sylvatica
40,00 zł
Dostępność: Dostępność: wysyłamy w 2-5 dni

Buk zwisający bordowy
Buk zwisający bordowy Fagus sylvatica
50,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

Buk zwisający zielony
Buk zwisający zielony Fagus sylvatica
50,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

1 / 1