Buki

Mogą mieć różny pokrój od zwisającego po strzelisty, odmienną barwę ulistnienia od zielonej po przepięknie purpurową, łączy je jednak duża tolerancja względem podłoża i wysokie zdolności adaptacji w nowej przestrzeni. Mowa o najpiękniejszych przedstawicielach drzew liściastych - bukach. Preferują gleby żyzne, doskonale radzą sobie zarówno w miejscach intensywnie nasłonecznionych jak i zacienionych. Źle znoszą suszę jak również nazbyt mokre podłoże. Są odporne na zanieczyszczenia środowiska i trudne miejskie warunki.

Buk sadzonki

Buk kolumnowy żółty

Fagus sylvatica
Wysyłamy 2-5 dni
31,99 zł

Buk pospolity Purpurea Tricolor

Fagus sylvatica "Purpurea Tricolor"
Wysyłka na wiosnę
64,99 zł

Buk zwisający bordowy

Fagus sylvatica
Wysyłka na wiosnę
55,00 zł

Buk do ogrodu

Ze względu na różnorodność w ramach gatunku jest bardzo wiele możliwości aranżacji ogrodu z wykorzystaniem buków. Przepiękny, malowniczo zwisający pokrój ma odmiana "Purple Fountain". Jej cechą charakterystyczną jest przewieszający się wierzchołek, który z mocno intensywną, ciemnoczerwoną barwą liści tworzy niezapomniany efekt. Ciekawą odmianą buka do ogrodu jest kolumnowy żółty, który osiąga wysokość około 15 metrów. Przyozdabiają go seledynowo-żółte liście, których kolor najintensywniej zaznacza się wiosną. Najatrakcyjniejszą jednak wersją zdaje się być tzw. "Tricolor" - jego liście są połączeniem barw czerwonej, różowej i kremowej.

Buki doskonale prezentują się w ogrodach jako solitery, ale również w zestawieniu z innymi krzewami. Niektóre z nich ze względu na pokrój bardzo atrakcyjnie wyglądają również w okresie zimowym.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved