Jagody kamczackie

Choć jagoda kamczacka nie jest jeszcze dobrze znana, to jednak coraz chętniej sadzimy w naszych ogrodach tę roślinę. Jej owoce dojrzewają bardzo wcześnie - już w II połowie maja. Mają ciemnogranatową barwę i podłużny, lekko rurkowaty kształt, często także pokryte są sinym nalotem. Zawierają ogromne ilości składników odżywczych niezwykle pozytywnie wpływających na nasz organizm. Zawarte w nich związki posiadają silne właściwości przeciwutleniające, co pozwala walczyć z wieloma chorobami. Jagoda kamczacka wspomaga walkę z cukrzycą, obniża ciśnienie, wspiera i chroni układ krążenia.


Roślina ta ma duże zastosowanie w kuchni - na surowo owoce są lekko kwaśne, ale stanowią doskonały dodatek do ciast, lodów czy deserów. Można z nich sporządzać konfitury, soki lub dżemy o swoistym, niezapomnianym smaku.


Krzew ten jest stosunkowo prosty w uprawie. Charakteryzuje się dużą odpornością na mróz i małą wrażliwością na choroby. Najlepiej rośnie i owocuje w miejscach intensywnie nasłonecznionych. Do najpopularniejszych odmian należą: Nimfa, Czelabinka, Wojtek i Morena.

1 / 1

Jagoda kamczacka "Czelabinka"
Jagoda kamczacka "Czelabinka" Lonicera caerulea var. kamtschatica
14,90 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Jagoda kamczacka "Leningradskij Velikan"
Jagoda kamczacka "Leningradskij Velikan" Lonicera caerulea var. kamtschatica
14,90 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Jagoda kamczacka "Nimfa"
Jagoda kamczacka "Nimfa" Lonicera caerulea var. kamtschatica
14,90 zł

Jagoda kamczacka "Wojtek"
Jagoda kamczacka "Wojtek" Lonicera caerulea var. kamtschatica
14,90 zł

Jagoda kamczacka "Zojka"
Jagoda kamczacka "Zojka" Lonicera caerulea var. kamtschatica
14,90 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

1 / 1