Orzechy należą do najbardziej popularnych bakalii. Zawierają wiele składników odżywczych, są bardzo smaczne i dlatego niezwykle często i chętnie po nie sięgamy. Nasz sklep internetowy oferuje nie tylko jadalny orzech włoski, ale także leszczynę ozdobną - "Contorta". Charakteryzują ją bajecznie poskręcane gałązki i liście. Najpiękniej wygląda wiosną, kiedy w połączeniu z dekoracyjnymi, długimi baziami wygląda wprost zachwycająco.


Właściwości charakteryzujące jadalne owoce orzecha są bardzo liczne i nieocenione. Są źródłem błonnika, witamin, składników mineralnych, białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich spożywanie korzystnie wpływa na układy krążenia i nerwowy, wspomaga organizm w przeciwdziałaniu miażdżycy, obniża poziom cholesterolu, a przez zawartość dużej ilości białka i kwasu foliowego polecane jest również dla kobiet w ciąży.

Mając na uwadze zbawienne właściwości odżywcze owoców lub niezaprzeczalne walory wizualne drzewek warto mieć w swoim ogrodzie choć jeden rodzaj tych znanych i cenionych przez nas wszystkich roślin.

Leszczyna "Contorta"

Corylus avellana "Contorta"
Wysyłamy 2-5 dni
32,99 zł

Orzech laskowy "Cosford"

Corylus avellana "Cosford"
Wysyłka na wiosnę
22,00 zł

Orzech laskowy "Kataloński"

Corylus avellana "Kataloński"
Wysyłka na wiosnę
22,00 zł

Orzech laskowy "Warszawski Czerwony"

Corylus avellana
Wysyłamy 2-5 dni
24,99 zł

Orzech laskowy "Webba"

Corylus avellana "Webba"
Wysyłka jesień 2024
22,00 zł

Orzech włoski

Juglans regia
Wysyłamy 2-5 dni
25,00 zł
Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved