Na pewno każdy z nas się z nim spotkał i ma w pamięci obraz jaskrawoczerwonych, niezwykle urokliwych koralików. Któż nie widział jarzębu pospolitego, potocznie zwanego jarzębiną na skraju pól lub dróg, niekoniecznie mocno uczęszczanych? Jarząb jest bardzo popularną rośliną spotykaną w każdym zakątku Polski. W obrębie gatunku występuje kilka odmian różniących się pokrojem, wielkością czy kolorem owoców. Wszystkie jednak są bardzo tolerancyjne względem gleby i stanowiska, kwitną na biało w baldachogronach i doskonale odnajdują się nawet w bardzo trudnych warunkach miejskich.

Nasze gospodarstwo oferuje kilka odmian tych popularnych drzew. Niewątpliwie najciekawszymi są te, które posiadają oryginalną jak na ten gatunek żółtą i białą barwę owoców. Jarząb kolumnowy jest bardzo atrakcyjną wizualnie rośliną. Tworzy zwarte, sztywne i wyprostowane pędy, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w niewielkich ogrodach. Przepięknie przebarwia się jesienią, a w połączeniu z pomarańczowo-miodowym odcieniem koralików wygląda nadzwyczaj atrakcyjnie. Jarząb kaszmirski z kolei ozdabiają kremowo-białe owoce zawieszone na pędach o dość nieregularnym, opadającym pokroju. Utrzymują się długo po zrzuceniu przez drzewko liści i wyglądają bardzo urokliwie.


Różnorodność odmian jarzębów pozwala na wybór roślin zarówno o wąskiej koronie ("Fastigiata") jak i rozrastających się wszerz na kilka metrów (jarząb szwedzki). Mogą pełnić funkcję solitera, tworzyć barwne aleje lub z innymi roślinami współorganizować przestrzeń na działce. Dzięki gabarytom będą źródłem cienia dla użytkowników ogrodu.

Jarząb jadalny Granatnaja

Sorbus aucuparia Granatnaja
40,00 zł

Jarząb kaszmirski na pniu

Sorbus cashmiriana
30,00 zł

Jarząb pospolity Fastigiata

Sorbus aucuparia "Fastigiata"
35,00 zł

Jarząb szwedzki

Sorbus intermedia
35,00 zł

Jarzębina

Sorbus aucuparia
14,90 zł
Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved