Posiadanie ogrodu może być wielką pasją, hobby czy zamiłowaniem. Daje szerokie pole do popisu zwłaszcza, jeśli tworzymy go sami od podstaw. Możemy wtedy uruchomić wyobraźnię i budować przestrzeń zgodną z własnym poczuciem estetyki, upodobaniem czy wizją. Gospodarstwa szkółkarskie oferują tysiące odmian różnorodnych drzewek i krzewów od iglastych po liściaste, wyższe, karłowe, o barwnych kwiatach lub liściach. Wszystkie posiadają swój urok i często trudno się na coś zdecydować, zwłaszcza jeśli obszar wymarzonego ogrodu jest ograniczony.

Są jednak momenty kiedy potrzebujemy rośliny naprawdę wyjątkowej, unikatowej. Gospodarstwo Szkółkarskie Tomasz Tusiński reaguje na taką potrzebę propozycją zakupu szczepionego jesionu wyniosłego. Odmiana "Crispa" zasługuje na szczególną uwagę. Jej wygląd jest tak charakterystyczny, że nie sposób pomylić tej rośliny z żadną inną. Posiada małą, gęstą koronę i pokręcone, mocno nasycone ciemną zielenią liście. Rośnie stosunkowo wolno, ma bardzo grube i sztywne pędy, które są pionowo wyprostowane.


Jesion wyniosły "Crispa" ze względu na swój oryginalny wygląd należy do grupy roślin kolekcyjnych. Zważywszy na powolny wzrost polecany jest do niewielkich ogrodów, najlepiej w miejsca eksponowane. Nie ma dużych wymagań co do gleby i stanowiska, dobrze znosi trudne warunki, dlatego zalicza się go do grona drzewek stosunkowo prostych w uprawie.

Jesion pensylwański "Crispa"

Fraxinus pennsylvanica "Crispa"
45,00 zł

Jesion wyniosły "Crispa"

Fraxinus excelsior "Crispa"
45,00 zł
Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved