Głogi

Są prawdziwą perłą wśród kwitnących drzew liściastych. Posiadaj walory nie tylko ozdobne, ale i zdrowotne. Wiosną nie można przejść obok, żeby nie zachwycić się ich widokiem czy zapachem. Mowa oczywiście o głogach, które prócz tego, że pięknie wyglądają niosą również szereg korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu.


Gospodarstwo Szkółkarskie Tomasz Tusiński produkuje kilka odmian tych popularnych drzew. Są to przede wszystkim głogi ozdobne, ale wkrótce w ofercie pojawi się również głóg jadalny, którego bardzo charakterystyczne owoce zawierają mnóstwo właściwości nadzwyczaj pozytywnie wpływających na zdrowie człowieka. Rośliny te preferują miejsca słoneczne, doskonale odnajdują się w trudnych miejskich warunkach, bowiem wykazują niebywałą odporność na zanieczyszczenia i dużą tolerancję co do gleby i stanowiska. Właśnie dlatego tak często możemy spotkać głóg ozdobny "Paul's Scarlet" w miastach, przy największych i najbardziej ruchliwych, długich ulicach.

Lecznicze właściwości owoców są ogromne. Przede wszystkim należy wymienić kojące działanie na układ sercowo-naczyniowy, bogactwo witamin i spore ilości błonnika oraz olejków eterycznych. Charakterystyczne dla nich przeciwutleniacze aktywnie hamują procesy starzenia się komórek.

1 / 1

Głóg jednoszyjkowy
Głóg jednoszyjkowy Crataegus monogyna
15,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Głóg pośredni "Paul's Scarlet"
Głóg pośredni "Paul's Scarlet" Crataegus media "Paul's Scarlet"
40,00 zł

1 / 1