Porzeczki

Dlaczego i czy w ogóle warto mieć porzeczki w swoim ogrodzie? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Rośliny te są tak mało skomplikowane w uprawie i jest tak dużo korzyści z ich owoców, że nie powinno na żadnej działce zabraknąć choćby jednej przedstawicielki tego gatunku. Nasz sklep internetowy oferuje wspomniane krzewy w formie piennej i krzaczastej. Rośliny na paliku oprócz oczywistych cech dodatnich wizualnie prezentują się niezwykle zjawiskowo. Gęsta koronka obsypana długimi gronami czarnych, czerwonych, bądź białych owoców przyciąga uwagę każdego.


Warto uzmysłowić sobie również ich liczne właściwości zdrowotne. Są cenną skarbnicą witaminy C, potasu, wapnia i magnezu. Obniżają poziom cukru we krwi i zmniejszają cholesterol, a także wykazują silne działanie przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe.

Porzeczki nie mają dużych wymagań w sensie uprawy. Dobrze jest sadzić je na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatru, w rozstawie co najmniej 1,5 metra od siebie. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest coroczne wykonywanie cięcia.
1 / 1

Porzeczka biała
Porzeczka biała Ribes niveum
10,00 zł

Porzeczka biała na pniu
20,00 zł

Porzeczka czarna
Porzeczka czarna Ribes nigrum
10,00 zł

Porzeczka czarna na pniu
20,00 zł

Porzeczka czerwona
Porzeczka czerwona Ribes rubrum
10,00 zł

Porzeczka czerwona na pniu
20,00 zł

Porzeczkoagrest
Porzeczkoagrest Ribes × nidigrolaria
18,90 zł

1 / 1