Klony

Drzewa liściaste zajmują szczególną pozycję wśród roślin ozdobnych. Różnią się barwą i kształtem liści, kwiatem lub też dekoracyjnymi owocami. Przyjmują rozmaity pokrój - niektóre nieregularny, strzelisty, inne okrągły, bądź kolumnowy. Poszczególne gatunki dzieli również siła wzrostu i wymagania siedliskowe. Biorąc pod uwagę bogactwo wizualne, jakie oferują, nie ma możliwości, aby wśród setek odmian nie znaleźć dla siebie wymarzonego drzewka.

Sadzonki klonów

Klon bordowolistny na pniu

Acer platanoides
Wysyłamy 2-5 dni
45,00 zł

Klon Crimson Sentry

Acer platanoides "Crimson Sentry"
Wysyłamy 2-5 dni
45,00 zł

Klon jawor "Nizetii" na pniu

Acer pseudoplatanus "Nizetii"
Wysyłamy 2-5 dni
40,00 zł

Klon jesionolistny "Odessanum" na pniu

Acer negundo "Odessanum"
Wysyłamy 2-5 dni
42,00 zł

Klon palmowy

Acer palmatum
Wysyłamy 2-5 dni
35,00 zł

Klon Princeton Gold

Acer platanoides
Wysyłamy 2-5 dni
50,00 zł

Klon tatarski ginnala

Acer tataricum ginnala
Wysyłka na wiosnę
29,99 zł

Klony jawor i jesionolistny

Nasze gospodarstwo specjalizuje się w produkcji form liściastych klonów szczepionych na pniu. Szczególną pozycję zajmują tutaj klony, które oferujemy w dwóch rodzajach - klon jawor i klon jesionolistny. Najbardziej popularne są te z ciemnopurpurowym, dużym liściem. Mogą rosnąć jako soliter lub też w zestawieniu z innymi roślinami, stanowiąc niezwykle dekoracyjny akcent kolorystyczny. Kontrastującą propozycją jest "Odessanum", który ma oryginalną, złocistożółtą barwę i na pewno idealnie rozświetli nawet najciemniejszy kąt każdego ogrodu.

Oferowane drzewka jesionolistne można zakupić u nas nie tylko w formie piennej, ale również krzaczastej. Polecane szczególnie do obsadzania ulic, parkingów, ale także ze względu na niezaprzeczalne walory wizualne, jako intrygująca propozycja do miejsc eksponowanych w przestrzeniach zieleni publicznej.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved