Klony

Drzewa liściaste zajmują szczególną pozycję wśród roślin ozdobnych. Różnią się barwą i kształtem liści, kwiatem lub też dekoracyjnymi owocami. Przyjmują rozmaity pokrój - niektóre nieregularny, strzelisty, inne okrągły, bądź kolumnowy. Poszczególne gatunki dzieli również siła wzrostu i wymagania siedliskowe. Biorąc pod uwagę bogactwo wizualne, jakie oferują, nie ma możliwości, aby wśród setek odmian nie znaleźć dla siebie wymarzonego drzewka.


Nasze gospodarstwo specjalizuje się w produkcji form liściastych szczepionych na pniu. Szczególną pozycję zajmują tutaj klony, które oferujemy w dwóch rodzajach - klon jawor i klon jesionolistny. Najbardziej popularne są te z ciemnopurpurowym, dużym liściem. Mogą rosnąć jako soliter lub też w zestawieniu z innymi roślinami, stanowiąc niezwykle dekoracyjny akcent kolorystyczny. Kontrastującą propozycją jest "Odessanum", który ma oryginalną, złocistożółtą barwę i na pewno idealnie rozświetli nawet najciemniejszy kąt każdego ogrodu.

Oferowane drzewka jesionolistne można zakupić u nas nie tylko w formie piennej, ale również krzaczastej. Polecane szczególnie do obsadzania ulic, parkingów, ale także ze względu na niezaprzeczalne walory wizualne, jako intrygująca propozycja do miejsc eksponowanych w przestrzeniach zieleni publicznej.

1 / 1

Klon bordowolistny na pniu
Klon bordowolistny na pniu Acer platanoides
40,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

Klon krzaczasty "Aureovariegata"
Klon krzaczasty "Aureovariegata" Acer negundo "Aureovariegata"
15,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Klon krzaczasty "Flamingo"
Klon krzaczasty "Flamingo" Acer negundo "Flamingo"
15,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Klon krzaczasty "Odessanum"
Klon krzaczasty "Odessanum" Acer negundo "Odessanum"
15,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Klon polny
Klon polny Acer campestre
10,00 zł
Dostępność: Dostępność: jesień 2021

Klon tatarski ginnala
Klon tatarski ginnala Acer tataricum ginnala
29,99 zł

Klon zwyczajny
Klon zwyczajny Acer platanoides
10,00 zł
Dostępność: Dostępność: jesień 2021

1 / 1