Grusze ozdobne

Grusze najczęściej kojarzą się nam z drzewkami, na których rosną pyszne i soczyste owoce. W swojej ofercie posiadamy kilka odmian różniących się wieloma czynnikami od pory plonowania do ogólnego wyglądu. Szczególną propozycję stanowi "grusza wierzbolistna", należąca do grupy ozdobnych, będąca połączeniem dwóch jakże różnych od siebie roślin - gruszy i wierzby.
To bardzo ciekawe drzewko posiada srebrzystoszare, dość wąskie liście i przewieszający pokrój. Pochodzi z terenów Zakaukazia, gdzie porasta kamieniste zbocza gór, stąd wniosek, że wykazuje dużą tolerancję względem gleby i stanowiska, nie wspominając o wysokiej odporności na mróz. Wiosną wcześnie zakwita, a owoce pojawiają we wrześniu. Spełniają funkcję czysto ozdobną i nie nadają się do spożycia nawet w formie przetworzonej.

Sadzonki grusz ozdobnych

Grusza wierzbolistna

Pyrus salicifolia
Wysyłamy 2-5 dni
40,00 zł

W świecie roślin ozdobnych i owocowych prócz tysięcy "tradycyjnych" drzewek i krzewów są pozycje należące do grupy roślin tzw. "kolekcyjnych". Posiadają oryginalne, wyróżniające je spośród innych, niebanalne cechy, przypisane wyłącznie tym konkretnym odmianom. Zwykle mimo swej ekstrawagancji nie sprawiają większych kłopotów w uprawie. Do tego grona zalicza się niewątpliwie oferowana przez nasze gospodarstwo grusza wierzbolistna. Jej piękny pokrój oraz charakterystyczne liście zdobią niejeden ogród w naszym kraju.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved