Lilaki / Bzy

Bez tego cudownego zapachu, jaki wydzielają trudno wyobrazić sobie prawdziwą wiosnę. Rosną niemalże wszędzie w rozmaitej postaci - krzewu, niewielkiego drzewka lub zaszczepione na pniu. Szerzej znane pod nazwą bzy, są jednymi z najbardziej lubianych i cenionych roślin.

Sadzonki bzu:

Lilak Meyera "Palibin" - krzew

Syringa meyeri
18,00 zł

Lilak Meyera "Palibin" - pienny

Syringa meyeri
28,00 zł

Lilak pospolity "Krasavitsa Moskvy"

Syringa vulgaris "Krasavitsa Moskvy"
30,00 zł

Lilak pospolity "Sensation"

Syringa vulgaris "Sensation"
25,00 zł

Lilak węgierski

Syringa josikaea
30,00 zł

Bez popularnym krzewem ogrodowym

Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim bzy posiadają niezwykłej urody, różnokolorowe w zależności od odmiany, przepiękne kwiaty, które wydają subtelną, słodką, jedyną w swoim rodzaju woń. Po drugie są bardzo łatwe w uprawie. Rosną niemalże w każdej glebie, nie mają dużych wymagań, doskonale znoszą warunki miejskie i okresową suszę. Po trzecie mogą mieć szerokie zastosowanie - jako soliter lub w zestawieniu z innymi roślinami. Lilaki doskonale prezentują się w ogrodach przydomowych, często spotykamy je również w parkach, przestrzeniach zieleni publicznej i czasem przy nawet bardzo rzadko uczęszczanych drogach.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie oferujemy w sprzedaży lilaki w dwóch postaciach - drzewka, bądź krzewu. Bez względu na pokrój będą stanowić doskonałą ozdobę każdego ogrodu.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved