Lilaki / Bzy

Bez tego cudownego zapachu, jaki wydzielają trudno wyobrazić sobie prawdziwą wiosnę. Rosną niemalże wszędzie w rozmaitej postaci - krzewu, niewielkiego drzewka lub zaszczepione na pniu. Szerzej znane pod nazwą bzy, są jednymi z najbardziej lubianych i cenionych roślin.

Sadzonki bzu:

Lilak Meyera "Palibin" - pienny

Syringa meyeri
Wysyłamy 2-5 dni
34,99 zł

Bez popularnym krzewem ogrodowym

Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim bzy posiadają niezwykłej urody, różnokolorowe w zależności od odmiany, przepiękne kwiaty, które wydają subtelną, słodką, jedyną w swoim rodzaju woń. Po drugie są bardzo łatwe w uprawie. Rosną niemalże w każdej glebie, nie mają dużych wymagań, doskonale znoszą warunki miejskie i okresową suszę. Po trzecie mogą mieć szerokie zastosowanie - jako soliter lub w zestawieniu z innymi roślinami. Lilaki doskonale prezentują się w ogrodach przydomowych, często spotykamy je również w parkach, przestrzeniach zieleni publicznej i czasem przy nawet bardzo rzadko uczęszczanych drogach.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie oferujemy w sprzedaży lilaki w dwóch postaciach - drzewka, bądź krzewu. Bez względu na pokrój będą stanowić doskonałą ozdobę każdego ogrodu.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved