Brzozy

Najbardziej popularna jest ta o przewieszających się pędach, ale może być również inna, niezwykle urokliwa z bordowo-purpurowymi albo żółtymi liśćmi, o łuszczącej się korze lub taka o charakterystycznym, kolumnowym pokroju. Wspomniana jakże różnorodna charakterystyka dotyczy jednego, szalenie cenionego drzewka, a mianowicie brzozy, występującej w naszych warunkach klimatycznych bardzo w wielu odsłonach. Poszczególne odmiany różnią się nie tylko pokrojem, ale również kolorem, kształtem i wielkością liści.


"Youngii" zwana płaczącą, od zawsze cieszy się największym uznaniem, a malowniczo opuszczone pędy w połączeniu z jasnym zabarwieniem pnia, wywierają niesamowite wrażenie estetyczne. "Golden Cloud" jest niezwykle charakterystyczna - złociste listki od wiosny do jesieni przykuwają uwagę nie tylko miłośników roślinności. Nie inaczej jest z odmianą "Purpurea", której ciemne ubarwienie jest bardzo nietypowe dla gatunku, czyniąc z niej roślinę wręcz unikatową.

Brzozy należą do najbardziej popularnych drzewek w ogrodach, dlatego wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom naszych Klientów oferujemy w sprzedaży najchętniej kupowane odmiany. Mówiąc najogólniej nie sprawiają dużo kłopotów w sensie uprawy, rosną w każdej glebie i są mało wrażliwe na choroby. Ich różnorodność wizualna jest tak ogromna, iż stanowią obowiązkową pozycję w ogrodzie bez względu na jego styl i charakter.

1 / 1

Brzoza brodawkowata "Crispa"
Brzoza brodawkowata "Crispa" Betula pendula "Crispa"
35,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

Brzoza brodawkowata "Fastigiata"
Brzoza brodawkowata "Fastigiata" Betula pendula "Fastigiata"
30,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

Brzoza brodawkowata "Golden Cloud"
Brzoza brodawkowata "Golden Cloud" Betula pendula "Golden Cloud"
35,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

Brzoza brodawkowata "Purpurea"
Brzoza brodawkowata "Purpurea" Betula pendula "Purpurea"
35,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

Brzoza brodawkowata "Youngii"
Brzoza brodawkowata "Youngii" Betula pendula"Youngii"
35,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

1 / 1