Brzozy

Najbardziej popularna jest ta o przewieszających się pędach, ale może być również inna, niezwykle urokliwa z bordowo-purpurowymi albo żółtymi liśćmi, o łuszczącej się korze lub taka o charakterystycznym, kolumnowym pokroju. Wspomniana jakże różnorodna charakterystyka dotyczy jednego, szalenie cenionego drzewka, a mianowicie brzozy, występującej w naszych warunkach klimatycznych bardzo w wielu odsłonach. Poszczególne odmiany różnią się nie tylko pokrojem, ale również kolorem, kształtem i wielkością liści.

Sadzonki brzóz

Brzoza brodawkowata "Crispa"

Betula pendula "Crispa"
35,00 zł

Brzoza brodawkowata "Fastigiata"

Betula pendula "Fastigiata"
35,00 zł

Brzoza brodawkowata "Golden Cloud"

Betula pendula "Golden Cloud"
35,00 zł

Brzoza brodawkowata "Purpurea"

Betula pendula "Purpurea"
35,00 zł

Brzoza brodawkowata "Youngii"

Betula pendula"Youngii"
35,00 zł

Brzoza pożyteczna Doorenbos

Betula utilis
35,00 zł

Brzoza do ogrodu

"Youngii" zwana płaczącą, od zawsze cieszy się największym uznaniem, a malowniczo opuszczone pędy w połączeniu z jasnym zabarwieniem pnia, wywierają niesamowite wrażenie estetyczne. "Golden Cloud" jest niezwykle charakterystyczna - złociste listki od wiosny do jesieni przykuwają uwagę nie tylko miłośników roślinności. Nie inaczej jest z odmianą "Purpurea", której ciemne ubarwienie jest bardzo nietypowe dla gatunku, czyniąc z niej roślinę wręcz unikatową.

Brzozy należą do najbardziej popularnych drzewek w ogrodach, dlatego wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom naszych Klientów oferujemy w sprzedaży najchętniej kupowane odmiany. Mówiąc najogólniej nie sprawiają dużo kłopotów w sensie uprawy, rosną w każdej glebie i są mało wrażliwe na choroby. Ich różnorodność wizualna jest tak ogromna, iż stanowią obowiązkową pozycję w ogrodzie bez względu na jego styl i charakter.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved