Wierzby zajmują czołową pozycję wśród szczepionych roślin ozdobnych. Wykazują wiele cech, dzięki którym ich uprawa nie sprawia żadnych trudności. Są to przede wszystkim duża odporność na mróz, mała wrażliwość na choroby, niewielkie wymagania glebowe lub duża tolerancja względem stanowiska. Istnieje mnóstwo odmian, ale każdą z nich charakteryzuje niebanalna uroda i ogrom uroku. Dlatego właśnie w ogrodach przydomowych, parkach, przestrzeniach zieleni publicznej czy alejach najczęściej spotykamy przedstawicielki tego gatunku.


Wierzby obok róż stanowią trzon produkcji naszego gospodarstwa. Co roku szczepimy ogromne ilości tych roślin mierzone w tysiącach sztuk. Aktualnie dysponujemy w sprzedaży następującymi odmianami szczepionymi na pniu: Hakuro-nishiki, Integra, Szwajcarska, Argentea, Iwa i kulista. Ze względu na duże zainteresowanie hurtowe ilości wysyłamy na paletach mieszczących po około 100szt. drzewek jedna. Dzięki temu nasi odbiorcy otrzymują dużą liczbę roślin w jednym transporcie.
Wierzby należą do najchętniej kupowanych drzewek ozdobnych w naszej szkółce, cieszą się dużym powodzeniem nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved