Bukszpan

Jest obdarzony ciemnozielonymi, skórzastymi i lekko połyskującymi liśćmi, których nie gubi na zimę. Doskonale toleruje cięcie, dlatego często można spotkać wykonane na jego gałązkach rozmaite rzeźby. Bukszpan, bo o nim mowa, należy do najbardziej urokliwych, zimozielonych krzewów występujących w naszej strefie klimatycznej. Rośnie stosunkowo wolno i ma zwarty, gęsty pokrój. Dobrze znosi suszę i osiąga wysokość od 2 do 4 metrów w zależności od odmiany.

Bukszpan sadzonki w ofercie:

Bukszpan wieczniezielony - zwyczajny

Buxus sempervirens
Wysyłamy 2-5 dni
22,00 zł

Żywopłot z bukszpanu

Jeśli posiadają Państwo niewielki ogród, potrzebują rośliny idealnej na żywopłot lub chcą ćwiczyć cięcie krzewów, aby móc tworzyć rozmaite roślinne figury w przyszłości to nie ma lepszego wyboru niż bukszpan. Dobrze rośnie w każdej glebie, lubi stanowiska jasne, słoneczne, ale toleruje również półcień. Zdarza się, że w bardzo ostre zimy końcówki gałązek mogą niekiedy przemarzać, dlatego warto przy wyborze stanowiska poszukać dlań miejsca osłoniętego od wiatru.

Bukszpan znajduje zastosowanie w każdym ogrodzie, bez względu na jego styl. Najczęściej sadzony w grupach w formie żywopłotu efektownie wygląda również pojedynczo jako składnik rozmaitych kompozycji roślinnych. Można go zestawiać z iglakami, krzewami kwitnącymi, idealnie nadaje się również na obwódki rabat lub skwerów.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved