Sok z owoców pigwowca japońskiego 3-litrowy

Chaenomeles japonica

Sok z owoców pigwowca japońskiego 3-litrowy
Tłoczony, hermetycznie zmknięty, naturalny i zdrowy sok z owoców pigwowca japońskiego. Rozlany jest do worków o pojemności 3 L, nie zawiera dodatku cukru, wody ani żadnych barwników. Posiada szereg właściwości prozdrowotnych, przede wszystkim wzmacnia odporność, korzystnie działa na układy krwionośny i pokarmowy, pobudza apetyt i działa antybakteryjnie. Sok jest naturalnie mętny, spośród wielu witamin, jakie zawiera najcenniejsza jest witaina C - nieodzowna w walce z jesiennym przesileniem. Sok z owoców pigwowca japońskiego jest doskonałym dodatkiem do ciast, deserów, stanowi idealny surowiec do sporządzenia orzeźwiającego napoju, bądź słynnej "pigwówki".


Poniżej przedstawiamy prosty sposób na wykorzystanie soku z pigwowca:
 
 Podgrzewamy sok do temperatury ok 80 stopni Celsjusza i  dodajemy do niego cukier w proporcji 0,5kg /litr. Gorący sok wlewamy do wcześniej przygotowanego naczynia (butelki lub słoika) i mocno zakręcamy, dzięki czemu utrzyma on swoje właściwości i przedłuży przydatność do spożycia. Tak przygotowany sok można rozcieńczyć wodą w celu uzyskania orzeźwiającego napoju (najczęściej stosuje się proporcję 25ml soku/ szklankę wody) albo wykorzystać do przygotowania znakomitej nalewki zwanej "pigwówką"- optymalnymi proporcjami w jej uzyskaniu jest 100ml soku/400ml alkoholu 50%.  W celu otrzymania mocnej nalewki wykorzystujemy spirytus 96% dolewając go do soku w proporcji 50/50. Alkohol dolewamy stopniowo, dokładnie mieszając powstały roztwór. 
 Możemy próbować zastosować również wiele własnych proporcji w celu uzyskania odpowiedniego trunku, który będzie odpowiadał nawet najbardziej wyszukanym preferencjom smakowym.Wysyłka produktu odbywa się w optymalnych, nieszkodliwych dla soku warunkach atmosferycznych. Przy skrajnie niskich temperaturach przekraczających -5 stopni Celsjusza realizacja zamówienia przekładana jest na termin późniejszy.
Inni z tym produktem kupili

Porzeczka czarna

Ribes nigrum

10,00 zł

Pigwowiec japoński

Chaenomeles japonica

12,00 zł

Dereń jadalny Wydubieckij

Cornus mas Wydubieckij

50,00 zł

Pigwowiec japoński na pniu

Chaenomeles japonica

50,00 zł

Porzeczkoagrest

Ribes × nidigrolaria

18,90 zł
Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Szkółka Tusiński Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved