Byliny

Byliny to rośliny wieloletnie, które po zakończeniu sezonu wegetacyjnego zamierają i ponownie odradzają się tuż po ustąpieniu niskich temperatur. Mają róże barwy, wielkości, kształty, a ich wybór jest olbrzymi, nawet w obrębie jednego gatunku. Dzięki dużemu urozmaiceniu każdy, nawet najbardziej wybredny amator ogrodnictwa znajdzie w tej grupie coś dla siebie. Najczęściej wykorzystywane są w tworzeniu rabat, sadzone pojedynczo lub w grupach tworzą niezwykłej urody, różnokolorowe kobierce.


Wymagania bylin nie są duże, zazwyczaj wystarcza dokładne odchwaszczenie, głębokie przekopanie podłoża oraz nawozy organiczne w niezbyt dużych ilościach.

Lawenda wąskolistna jest krzewem, który przechodzi prawdziwy renesans. Jej niebieskofioletowe, wonne kwiaty, zebrane w kłosy, zwłaszcza w grupach, wyglądają wręcz zjawiskowo. Pięknie komponuje się z różami, dobrze rośnie na glebach lekkich i ciepłych.

Żurawina to krzewinka o długich i cienkich pędach, największą wartość posiadają jej zaczynające dojrzewać w pierwszej połowie września owoce, które mogą być zrywane aż do przymrozków. Zawierają mnóstwo właściwości odżywczych, wykorzystywane w kuchni do tworzenia rozmaitych przetworów, charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem i aromatem.

1 / 1

Barwinek pospolity Illumination
Barwinek pospolity Illumination Vinca minor Illumination
6,50 zł

Lawenda wąskolistna
12,90 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Ożanka właściwa
Ożanka właściwa Teucrium chamaedrys
6,50 zł

Tamaryszek drobnokwiatowy
Tamaryszek drobnokwiatowy Tamarix parviflora
16,90 zł

Złotlin japoński
Złotlin japoński Kerria japonica
16,90 zł

Żurawina wielkoowocowa
Żurawina wielkoowocowa Vaccinium macrocarpon
14,90 zł

1 / 1