Byliny

Byliny to rośliny wieloletnie, które po zakończeniu sezonu wegetacyjnego zamierają i ponownie odradzają się tuż po ustąpieniu niskich temperatur. Mają róże barwy, wielkości, kształty, a ich wybór jest olbrzymi, nawet w obrębie jednego gatunku. Dzięki dużemu urozmaiceniu każdy, nawet najbardziej wybredny amator ogrodnictwa znajdzie w tej grupie coś dla siebie. Najczęściej wykorzystywane są w tworzeniu rabat, sadzone pojedynczo lub w grupach tworzą niezwykłej urody, różnokolorowe kobierce.


Wymagania bylin nie są duże, zazwyczaj wystarcza dokładne odchwaszczenie, głębokie przekopanie podłoża oraz nawozy organiczne w niezbyt dużych ilościach.

Lawenda wąskolistna jest krzewem, który przechodzi prawdziwy renesans. Jej niebieskofioletowe, wonne kwiaty, zebrane w kłosy, zwłaszcza w grupach, wyglądają wręcz zjawiskowo. Pięknie komponuje się z różami, dobrze rośnie na glebach lekkich i ciepłych.

Żurawina to krzewinka o długich i cienkich pędach, największą wartość posiadają jej zaczynające dojrzewać w pierwszej połowie września owoce, które mogą być zrywane aż do przymrozków. Zawierają mnóstwo właściwości odżywczych, wykorzystywane w kuchni do tworzenia rozmaitych przetworów, charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem i aromatem.

1 / 1

Barwinek pospolity Illumination
Barwinek pospolity Illumination Vinca minor Illumination
6,50 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Lawenda wąskolistna
12,90 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Ożanka właściwa
Ożanka właściwa Teucrium chamaedrys
6,50 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Tamaryszek drobnokwiatowy
Tamaryszek drobnokwiatowy Tamarix parviflora
16,90 zł

Złotlin japoński
Złotlin japoński Kerria japonica
16,90 zł

Żurawina wielkoowocowa
Żurawina wielkoowocowa Vaccinium macrocarpon
14,90 zł

1 / 1