Jagody kamczackie

Choć jagoda kamczacka nie jest jeszcze dobrze znana, to jednak coraz chętniej sadzimy w naszych ogrodach tę roślinę. Jej owoce dojrzewają bardzo wcześnie - już w II połowie maja. Mają ciemnogranatową barwę i podłużny, lekko rurkowaty kształt, często także pokryte są sinym nalotem. Zawierają ogromne ilości składników odżywczych niezwykle pozytywnie wpływających na nasz organizm. Zawarte w nich związki posiadają silne właściwości przeciwutleniające, co pozwala walczyć z wieloma chorobami. Jagoda kamczacka wspomaga walkę z cukrzycą, obniża ciśnienie, wspiera i chroni układ krążenia.


Roślina ta ma duże zastosowanie w kuchni - na surowo owoce są lekko kwaśne, ale stanowią doskonały dodatek do ciast, lodów czy deserów. Można z nich sporządzać konfitury, soki lub dżemy o swoistym, niezapomnianym smaku.


Krzew ten jest stosunkowo prosty w uprawie. Charakteryzuje się dużą odpornością na mróz i małą wrażliwością na choroby. Najlepiej rośnie i owocuje w miejscach intensywnie nasłonecznionych. Do najpopularniejszych odmian należą: Nimfa, Czelabinka, Wojtek i Morena.

1 / 1

Jagoda kamczacka "Czelabinka"
Jagoda kamczacka "Czelabinka" Lonicera caerulea var. kamtschatica
12,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Jagoda kamczacka "Leningradskij Velikan"
Jagoda kamczacka "Leningradskij Velikan" Lonicera caerulea var. kamtschatica
12,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Jagoda kamczacka "Nimfa"
Jagoda kamczacka "Nimfa" Lonicera caerulea var. kamtschatica
12,00 zł
Dostępność: Dostępność: na wiosnę

Jagoda kamczacka "Wojtek"
Jagoda kamczacka "Wojtek" Lonicera caerulea var. kamtschatica
12,00 zł

Jagoda kamczacka "Zojka"
Jagoda kamczacka "Zojka" Lonicera caerulea var. kamtschatica
12,00 zł

1 / 1