Porzeczki

Dlaczego i czy w ogóle warto mieć porzeczki w swoim ogrodzie? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Rośliny te są tak mało skomplikowane w uprawie i jest tak dużo korzyści z ich owoców, że nie powinno na żadnej działce zabraknąć choćby jednej przedstawicielki tego gatunku. Nasz sklep internetowy oferuje wspomniane krzewy w formie piennej i krzaczastej. Rośliny na paliku oprócz oczywistych cech dodatnich wizualnie prezentują się niezwykle zjawiskowo. Gęsta koronka obsypana długimi gronami czarnych, czerwonych, bądź białych owoców przyciąga uwagę każdego.


Warto uzmysłowić sobie również ich liczne właściwości zdrowotne. Są cenną skarbnicą witaminy C, potasu, wapnia i magnezu. Obniżają poziom cukru we krwi i zmniejszają cholesterol, a także wykazują silne działanie przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe.

Porzeczki nie mają dużych wymagań w sensie uprawy. Dobrze jest sadzić je na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatru, w rozstawie co najmniej 1,5 metra od siebie. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest coroczne wykonywanie cięcia.
1 / 1

Porzeczka biała
Porzeczka biała Ribes niveum
7,00 zł

Porzeczka biała na pniu
14,90 zł

Porzeczka czarna
Porzeczka czarna Ribes nigrum
6,00 zł

Porzeczka czarna na pniu
14,90 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

Porzeczka czerwona
Porzeczka czerwona Ribes rubrum
6,00 zł

Porzeczka czerwona na pniu
14,90 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2021

1 / 1