Orzechy

Orzechy należą do najbardziej popularnych bakalii. Zawierają wiele składników odżywczych, są bardzo smaczne i dlatego niezwykle często i chętnie po nie sięgamy. Nasz sklep internetowy oferuje nie tylko jadalny orzech włoski, ale także leszczynę ozdobną - "Contorta". Charakteryzują ją bajecznie poskręcane gałązki i liście. Najpiękniej wygląda wiosną, kiedy w połączeniu z dekoracyjnymi, długimi baziami wygląda wprost zachwycająco.


Właściwości charakteryzujące jadalne owoce orzecha są bardzo liczne i nieocenione. Są źródłem błonnika, witamin, składników mineralnych, białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich spożywanie korzystnie wpływa na układy krążenia i nerwowy, wspomaga organizm w przeciwdziałaniu miażdżycy, obniża poziom cholesterolu, a przez zawartość dużej ilości białka i kwasu foliowego polecane jest również dla kobiet w ciąży.

Mając na uwadze zbawienne właściwości odżywcze owoców lub niezaprzeczalne walory wizualne drzewek warto mieć w swoim ogrodzie choć jeden rodzaj tych znanych i cenionych przez nas wszystkich roślin.

1 / 1

Leszczyna "Contorta"
Leszczyna "Contorta" Corylus avellana
20,00 zł
Dostępność: Dostępność: wiosna 2020

Orzech włoski
Orzech włoski Juglans regia
22,00 zł

1 / 1